Bijna één op tien Almeerse ondernemers veroordeeld

Almere behoort tot de gemeenten in het land met de meeste bedrijven waarvan de eigenaar of een bestuurder voor een misdrijf veroordeeld is. Het gaat om 9 procent van alle plaatselijke ondernemingen.

Vooral in de Rijnmond liggen veel plaatsen met hetzelfde percentage of iets hoger. Urk spant de kroon: daar is 11 procent besmet.

In Almere is het aantal ook fors gestegen. In 2018 ging het nog om 1390 bedrijven waarvan de leiding iets op haar kerfstok had. Vier jaar later was dat aantal opgelopen tot 1720.

In totaal telt Almere circa 18.000 bedrijven. In bijna 500 gevallen werden drie jaar geleden ondernemers daadwerkelijk veroordeeld wegens zogenoemde ondermijning. Dan gaat het vaak om het gebruik van een bedrijf als dekmantel voor criminele activiteiten.

In opvallend veel gevallen gaat het in Almere om ondernemers van koeriersbedrijven. Uit cijfers van het CBS blijkt dat in deze branche één op de drie ondernemers een veroordeling aan zijn broek kreeg.

Geschreven door