Een 39-jarige oplichter in Almere die gebruik maakte van poststukken die hij uit brievenbussen stal, is voor de tweede keer aangehouden. Hij was nog in afwachting van een strafeis na een eerste aanhouding in december vorig jaar.
Hij werd toen in Literatuurwijk betrapt bij het hengelen naar post. Hij gebruikte veel informatie van bewoners voor oplichting en identiteitsfraude. Na zijn aanhouding mocht hij van de rechter zijn zaak in vrijheid afwachten.
Al snel na zijn vrijlating kwamen bij de politie meldingen binnen van vergrijpen die sterk leken op de activiteiten van de man. Er werden opnieuw verdachte activiteiten gesignaleerd op bankrekeningen en Digid-accounts van eerdere slachtoffers.
Uit onderzoek kwam naar voren dat de verdachte opnieuw had toegeslagen. De man wordt er nu van verdacht met behulp van een stemvervormer via de alarmlijn van een bank geld los te krijgen.
Vorige week werd hij in de hal van station Almere Centrum aangehouden. Hij zit vast tot de behandeling van zijn zaak, later deze maand. (archieffoto)