Een stortvloed aan parkeerboetes in 2024 is mogelijk het gevolg geweest van het betaalsysteem dat gebruikt wordt voor parkeerders bij het Flevoziekenhuis. Vorig jaar werden daar 60 procent meer boetes opgelegd dan op andere terreinen in Almere.
Op het Hennepveld naast het ziekenhuis werden in één jaar 800 boetes meer geteld dan op vergelijkbare terreinen. Raadslid Jordy Hulzebos van Leefbaar Almere wijt het verschil aan wat hij een “asociaal systeem” noemt.
Hij denkt dat het in veel gevallen niet gaat om betalingsontwijking. Bezoekers van het ziekenhuis zijn bij hun aankomst vaak in gedachten met andere dingen bezig. Wie met spoed naar binnen moet, of zich zorgen maakt om een familielid, denkt niet direct aan parkeerkosten. Bij de keus van een goed parkeersysteem zou daarmee rekening moeten worden gehouden, vindt Hulzebos. Hij heeft ook signalen gekregen dat bezoekers de situatie onduidelijk vinden en daardoor vergeten te betalen.
Parkeerders op het Hennepveld moeten bovendien vooraf betalen voor een zelf te kiezen periode. Maar bezoekers van het ziekenhuis weten vaak niet hoe lang ze binnen zijn en hoeveel ze tevoren moeten betalen.
Hij heeft over de situatie vragen gesteld aan het college. Daarin wijst hij er onder meer op dat bezoekers van de Spoedeisende Hulp een speciale doelgroep vormen. Parkeren moet hier sociaal en toegankelijk worden ingericht, aldus het raadslid. (archieffoto)