Het Baken: Leerlingen bij school geworven voor misdaad

Rond verschillende scholen voor voortgezet onderwijs in Stad worden steeds vaker leerlingen geronseld voor criminele activiteiten. Bendes die actief zijn in wijken rond scholen van Het Baken rekruteren scholieren die grote kans lopen in een netwerk van misdaad te belanden.

Het bestuur van de scholengroep slaat alarm in een brief aan burgemeester en wethouders over de situatie. “Vooral jongeren uit kwetsbare gezinssituaties (…) lopen een verhoogd risico ten prooi te vallen”, schrijft de bestuursvoorzitter.

Het gaat om leerlingen die op weg naar huis worden weggevoerd, staat in de brief die ook aan de gemeenteraad is doorgespeeld. Personeel van de scholen ziet het vaak zelf gebeuren, maar kan niets ondernemen. “Wij weten dat jongeren die in een crimineel netwerk belanden, een grotere kans hebben om een strafblad te krijgen en vroegtijdig school te verlaten.”

Vaak betreft het kinderen uit gezinnen met weinig geld, met nauwelijks begeleiding van ouders en kinderen in eenoudergezinnen. De bestuurder schrijft dat de zorg over de tendens de schoolleiding diep raakt.

De school wil met de gemeente en organisaties in de stad in gesprek over hoe jongeren beter beschermd en ondersteund kunnen worden. De bestuurder wil ook met Almeerse Scholengroep, welzijnsorganisaties en sport- en cultuurinstellingen praten. De gedachten gaan uit naar een aanpak waarbij voor de scholieren naschoolse activiteiten beschikbaar komen.  

Geschreven door