Groot onveiligheidsgevoel vrouwen in centrum Stad

De omgeving van het station in het centrum van Stad, de bushaltes, de Grote Markt en het Spoorbaanpad zijn plekken waar vrouwen zich meer dan gemiddeld onveilig voelen. Dat blijkt uit onderzoek dat de gemeente daarnaar heeft laten doen.

Dat zei burgemeester Van der Loo donderdag tijdens de Politieke Markt. Hij kreeg vragen van de ChristenUnie naar aanleiding van recent geweld tegen vrouwen, zowel in Amsterdam als in Almere.

Raadslid Georgine Panhuijsen heeft signalen dat vrouwen zich in het Beatrixpark en het centrum van Stad onveilig voelen door hinderlijk aanspreken, intimiderend gedrag en het bewust versperren van de weg in de avonduren.

De burgemeester toonde zich verdrietig over de recente incidenten en benadrukte het van groot belang te vinden dat alles wordt gedaan wat er kan. Hij denkt aan goede straatverlichting, de nabijheid van toezichthouders en goed zicht op je omgeving kunnen hebben als voorwaarden om gevaarlijke situaties aan te pakken.

Almere doet al mee aan het programma Veilige Steden dat de gemeente ondersteunt in het veiliger maken van de openbare ruimte, specifiek voor vrouwen en meisjes.

Een van de pijlers van de gemeentelijke inzet is bewustwording. Niet alleen bij vrouwen maar ook bij potentiële daders. Van der Loo: “Het begint meestal met sissen en fluiten en het eindigt bij de recente drama’s.” Instrumenten die de gemeente inzet zijn boa’s die straatintimidatie signaleren, alert horecapersoneel en de bewustwording dat het geen schande is aan te kloppen voor hulp. “We zetten alle instrumenten in die we hebben, toch kunnen we nooit alle gevaren honderd procent uitbannen”, aldus de burgemeester. (archieffoto)

Geschreven door