De hulporganisatie die drenkelingen in het Markermeer redt, is verbolgen over het besluit van het waterschap om geen hulpstation te vestigen aan de Oostvaardersdijk. Het Waterschap Zuiderzeeland wil dat de huidige reddingspost wordt afgebroken.
Hulporganisatie Gooi- en Eemmeer opereert dag en nacht met boten op het Markermeer en IJmeer. Bij gemaal De Blocq van Kuffeler hebben de hulpverleners een reddingsstation in een bestaand onderkomen. Het waterschap weigert daarvoor toestemming te geven.
Voorzitter Edwin Amse zegt dat zijn hulpverleners door het besluit ernstig belemmerd worden in hun werk. De locatie aan de dijk is volgens hem van strategisch belang.
Het bestaande gebouw kan door de vrijwilligers in gebruik worden genomen, maar het waterschap dwarsboomt dat. Het verlangt zelfs dat het gesloopt wordt.
“Onze werkzaamheden gaan door maar een reddingspost is essentieel”, zegt Amse. “Hier kunnen we sneller uitvaren, materiaal onderhouden en eerste hulp verlenen. Nu dwingen ze ons in een zwakkere positie, terwijl elke seconde telt.”
Het waterschap was zondagavond niet bereikbaar voor een reactie.