Afgelopen zomer maakte Juna Lynch de overstap van AS’80 naar de MO15-1 van FC Almere. Al tijdens de selectietrainingen werd duidelijk dat Juna een bijzonder talent is. “Als trainer zie je eens in de zoveel tijd een pareltje voorbij komen,” vertelt de staf. “Juna is zo’n geval; altijd hard werkend, opdrachten tot in perfectie uitvoerend en elke dag beter willen worden. Daarnaast is ze ontzettend prettig in de omgang, zowel met trainers als medespeelsters. Een genot om mee te werken en een voorbeeld voor de andere meiden.”
Veel extra ‘s
De stap van de MO13-1 naar de MO15-1 was voor veel speelsters groot, maar de trainers zagen bij Juna vanaf het begin iets extra’s. “We zien bij veel meiden een mooie ontwikkelingscurve, maar Juna legt net dat beetje meer energie in haar spel. Die gedrevenheid maakt haar bijzonder binnen deze lichting. Ze focust niet alleen op haar eigen vooruitgang, maar ook op die van het team. Voetbal is voor haar niet zomaar een hobby, ze wil meer.”
Dat harde werken blijft niet onopgemerkt. De staf benadrukt hoe belangrijk haar mentaliteit hierin is: “Het toont aan hoe ver je kunt komen met inzet en aandacht voor de uitvoering van oefeningen. Die drive om iedere dag iets nieuws te leren zien wij niet alleen binnen de club, maar nu dus ook daarbuiten.”
Grote stappen gezet
Tijdens de hoofdklasse fasen heeft Juna grote stappen gezet. Vooral haar strijdlust en weerbaarheid vallen op. “Haar rechtsbuiten positie vraagt veel: meters maken, duels aangaan, blijven lopen. Maar Juna knokt door, ook als iets even niet lukt. De actiefoto in dit artikel zegt genoeg: ze geeft niet op. Ze vraagt ons ook actief om input, omdat ze voortdurend beter wil worden.”
Dat PEC Zwolle haar uitnodigen voor twee proeftrainingen kwam voor de staf als een mooie verrassing. “Enerzijds weten we dat Juna tot de absolute top van ons team behoort, anderzijds hadden we niet verwacht dat zo’n uitnodiging zó snel al zou volgen. Dat zegt veel over haar ontwikkeling én bevestigt dat we als club en staf op de goede weg zijn met het meidenvoetbal.”Wat gunnen haar trainers haar het meest? Het antwoord daarop is duidelijk: “Vooral heel veel plezier. Haar drive zit wel goed, die heeft ze van nature. Wij zijn apetrots dat Juna de eerste uit haar lichting is die dit mag meemaken. We hopen dat ze er intens van geniet en we voorzien een mooie toekomst voor haar, waar die ook ligt.”
Bron: FC Almere.




