Er dreigt krapte op de voetbalvelden van Almere. De stad telt 42 velden waar elk seizoen ruim 5000 wedstrijden worden gespeeld. Dat blijkt uit cijfers die de KNVB naar buiten bracht.
Per veld worden in Almere jaarlijks 126 wedstrijden gehouden. Dat is meer dan gemiddeld in Flevoland in totaal en betrekkelijk veel ten opzichte van veel vergelijkbare gemeenten. Almere telt ruim 9-duizend amateurvoetballers. Dat is iets minder dan in gemeenten met dezelfde omvang van Almere.
Vooral in Twente en Noord-Brabant maken meer mensen gebruik van de beschikbare sportvelden. Almere telt betrekkelijk weinig kinderen die voetballen. Slechts 13 procent rent in het weekend achter een bal aan. In vergelijkbare gemeenten gaat het om 16 procent van de schoolgaande kinderen.
De cijfers van de voetbalbond vermelden ook dat Almere de afgelopen jaren 36 spelers van de Eredivisie en de KeukenKampioen Divisie heeft voortgebracht.






