Almere gaat met vier actieplannen de diversiteit en inclusie van de stad versterken. Eén ervan is het aanpakken van stagediscriminatie. Ook wordt bestrijding arbeidsmarktdiscriminatie een speerpunt.
Dit jaar en volgend jaar wil het college daarvoor twee miljoen euro uittrekken. Om de stad toegankelijker te maken staat een reserve van drie miljoen ter beschikking.
Ook moeten buurtorganisaties en bewonersinitiatieven op het gebied van inclusie versterkt worden. Daar is vaak gebrek aan samenwerking waardoor kennis versnipperd raakt.
De gemeente wil het initiatief nemen om een stad te zijn waar iedereen zich gelijkwaardig kan ontwikkelen en kan deelnemen aan de samenleving. Werkgevers worden uitgenodigd daarin deel te nemen en de gemeente wil zelf het goede voorbeeld geven. Ook wil het college netwerken in de stad versterken om samenwerking en coördinatie te bevorderen. Daaraan moet bijna een half miljoen worden besteed.
Om een inclusieve stad te zijn wil het college voorkomen dat drempels worden opgeworpen en wil het obstakels wegnemen. Het actieplan behelst ook uitbreiding van openbare toiletten, toegankelijk maken van stranden voor rolstoelers, aanpassing van stoepen en het verbeteren van de gemeentelijke website voor laaggeletterden.