Hortus wordt testlocatie voor zelfrijdende bus

In het gebied waar de woonwijk Hortus moet komen, komt een testlocatie voor innovaties voor de stad. Er gaan straks onder meer als test zelfrijdende bussen de weg op.

Het gebied van de voormalige Floriade moet een wijk worden waar groene technologie wordt toegepast. De gemeente heeft in de aanloop afspraken gemaakt over de innovatiezone.

Behalve de zelfrijdende bus, die mogelijk ook in Almere wordt ingezet, wordt ook een slimme lantaarnpaal getest, evenals slimme batterijen.

Nieuwe technologieën en digitale oplossingen in een groene omgeving staan centraal in de innovatiezone. De toepassingen zijn sterk afhankelijk van snelle en betrouwbare data-uitwisseling.

De innovatiezone bestaat uit diverse toepassingen die bijdragen aan een duurzamer en efficiënter leven voor de toekomstige bewoners. Voorbeelden daarvan zijn de slimme lichtmast en microhub: verbeteren de inrichting van de leefomgeving met geïntegreerde telecomnetwerken, batterijen en veiligheidsoplossingen.
Ook worden schone, niet-vlambare batterijen toegepast. Die zorgen voor continuïteit van telecomnetwerken en bieden tegelijk een lokale oplossing om het energienet te ontlasten.
AI-gestuurde stads- en natuurmonitoring geeft inzicht in onder meer het aantal bomen en de hoeveelheid CO2-opname per boom of plant, wat bijdraagt aan een gezondere leefomgeving.

Geschreven door